На що звернути увагу купуючи монітор

На сьогодні перед нами відкривається величезний спектр пропозицій техніки. Відвідуючи інтернет магазин портативної техніки openshop.ua, з одним лише запитом, ми бачимо просто десятки варіантів його втілення, на будь-який смак та колір. Очі розбігаються від вибору, в кожній ціновій категорії ми можемо знайти кілька варіантів, що відрізняються за тими чи іншими критеріями. Але у всіх цінових категоріях є кілька аспектів на які варто звернути увагу, якщо хочете, щоб придбаний монітор послужив вам довгі роки, був комфортний і володів усім необхідним функціональністю 

Отже, що це за функціональність і навіщо вона потрібна саме вам? Як вибрати монітор у величезному різноманітті вибору в магазині розбиратиметься нижче.

Для початку звернемо увагу на перший параметр, від якого треба відштовхуватися. 

Діагональ

Діагональ монітора вибирається виходячи з потреб та можливостей встановлення, якщо не враховувати ціну. 

 1. 19-22 дюймів . Бюджетна категорія моніторів, які найрідше купують для домашнього використання. Тим більше, що останнім часом такі діагоналі для зменшення їх вартості ще постачають дешевими матрицями, що взагалі не рекомендується для постійного використання;
 2. 24 дюйми. Найпопулярніший варіант моніторів. Найчастіше мають дозвіл 1920х1080. По матрицях тут поширені IPS і VA;
 3. 27-32 дюйми. Моделі все частіше вибираються користувачами у 2022 році для ігор та перегляду фільмів. З цих варіантів діагональ 32 дюйми – ідеальна для дозволу 4К. Такі монітори вже використовують для частих ігор, редагування фотографій та роботи. Ці діагоналі вже не малі для використання, але ще не великі для стандартного комп’ютерного столу.
 4. 34-42 дюймів . Це діагоналі, які беруть повсюдно для роботи або перегляду контенту в роздільній здатності 4К. Тут і робота дизайнерів та творців вебсайтів, фотошоперів та редакторів відео. Дані монітори вже можна вважати робочим варіантом і навіть працювати в режимі двох екранів в одному. Ці моделі хороші у вигнутих варіантах, їх вибирають для глибше занурення у гру чи контент.
 5. 43-49 дюймів. Винятково робочі варіанти, що поєднує в собі варіант використання замість двох суміщених дисплеїв. Потрібні тим, кому потрібно охоплювати поглядом багато інформації. Такі ще люблять ставити на стендах відеоспостереження. 

Тип матриці

 1. IPS. Найпопулярніший тип матриць, який дає відмінну картинку за недорого вартості. Тут і хороша швидкість відгуку, прийнятна передача кольору, кут огляду. Контрастність сягає середньому 1000:1. Такі монітори використовують для перегляду фільмів та гри в ігри, де важливіше соковита картинка, а не швидкість відгуку. У 2022 році найчастіше куповані монітори саме з таким типом матриці, в основному завдяки їх ціні та різноманіттю. 
 2. VA. Тип матриць, що відрізняється високим рівнем статичної контрастності. Погано підходять для динамічних ігор, тому що мають невисоку швидкість відгуку та кути огляду не завжди радують. Контрастність таких матриць 3000:1 і навіть більше. Вони чудово підходять для HDR контенту. Найдорожчі моделі на цих матрицях можуть досягати відгуку 2-3 мс і частоту 200 Гц.
 3. TN . Технологія матриць, яка все не закінчить своє існування. Вона ставиться у більшість бюджетних моніторів та ноутбуків. Передача кольору не дуже, кути огляду засмучують, зате швидкість відгуку відмінна, за що її люблять про-геймери. Вони досягають швидкості відгуку до 1 мс, і навіть частота до 240 Гц. 

Частота екрану

Це характеристика, що розраховується з кількості кадрів за секунду. Чим ця характеристика більша, тим зображення плавніше. 

 1. 60-75Гц. Часто зустрічається в моніторах. Такий собі базис для вибору. Вистачає для більшості завдань. 
 2. 100-120Гц. Частота для активних ігор, перегляду блокбастерів та плавного зображення. Характерна великих діагоналей. Дедалі більше користувачів у 2022 році вибирають цю частоту екрану. 
 3. 144Гц. Частота, котра є улюбленою у геймерів. Вважається, що розраховувати на перемогу в онлайн шутерах та симуляторах варто лише власникам подібних моніторів. 
 4. 180 – 240Гц . Монітори для кібеспортсменів та любителів максимально крутих збірок ПК. 

Контрастність зображення

Ця характеристика відповідає за глибину чорного кольору, від якого залежить насиченість інших кольорів. 

Розрізняють статичну контрастність та динамічну. Будемо при виборі відштовхуватися саме від статичної, тому що динамічна контрастність — більший маркетинговий термін. Великі показники динамічної контрастності досягаються завдяки зменшенню або збільшенню яскравості підсвічування. 

Контрастність буває:

 1.  До 700:1 . Контрастність характерна для TN матриць, коли не так важлива соковитість картинки і краса передачі кольору, як швидкість відгуку. Зовсім не підходить для роботи з фотографіями та перегляду гарних фільмів;
 2. Від 700:1 до 2500:1 . Середній показник контрастності, в принципі, вистачає для багатьох характерів використання моніторів. Характерна для IPS матриць;
 3. До 4000:1 . Така контрастність відстежується у типі матриць VA. Відмінна насиченість кольорів, монітори з такою контрастністю шикарні для HDR контенту, перегляду фільмів та редагування фото.
 4. Понад 4000:1 . Це вже скоєні монітори для організації домашнього кінотеатру. Можна годинами залипати у зображення на екрані.

Час відгуку

Цей параметр цікавий геймерам та любителям динамічних сцен. Він характеризується тим, як швидко кожен піксель матриці може змінити свою яскравість. 

 1.  1 мс-4 мс . Параметр, який вибирають справжні геймери. Мінімальний час відгуку, найчастіше на шкоду красі картинки;
 2. від 4мс до 9мс. Параметр, який підходить для більшості варіантів використання. Рекомендується до придбання для будь-яких побутових та робочих завдань. 
 3. 10мс. Поширений час відгуку у бюджетних моніторах. Вау не відбувається, але справа робить)

Роздільна здатність 

Це відношення кількості пікселів за довжиною до кількості пікселів за висотою матриці монітора

 На сьогодні варто відзначити, що дозволи сучасних моніторів менше 1920х1080 просто пішли за мамонтами. Тож почнемо саме з цього дозволу. І опишемо найпопулярніші дозволи у 2022 році.

 1. 1920х1080 . Більшість моніторів йде з таким дозволом. У зв’язку з тим, що контент максимально поширений саме в такому дозволі. 
 2. 2560 х 1440. Дозвіл популярний серед геймерів та любителів працювати з фотографією. Це так звані 2K, монітори QHD, які можуть видавати відмінний рівень FPS.
 3. 3440 x 1440. Перехідна роздільна здатність між 2К та 4К моніторами. Широко поширене широкоформатних моніторах. 
 4. 3840 х 2160.  Повноцінне 4К зображення, до якого прагнуть все більша кількість користувачів. Тішить, що в 2022 році стала велика кількість контенту в 4К і користувачі стали явно бачити різницю як контент

Яскравість

Цей параметр відповідає за комфорт використання монітора у будь-який час доби. 

У 2022 році варто затримати свою увагу на моделях від 250 кд/м²

Монітори з параметром 250-300 кд/м² оцінюються на ринку до 15 тисяч рублів. Їх беруть переважно за доступну ціну. 300 кд/м² вистачає для роботи та перегляду контенту більшості користувачів. 

Від 350 до 500 кд/м² – сучасні монітори з достатнім рівнем яскравості. Якщо вибирати в 2022 році монітор для роботи, навчання, та в принципі та ігор, то краще дивитися на ці монітори.

Понад 500 кд/м² монітори, які потрібні для HDR контенту та шикарної картинки. Однозначно рекомендується для чудових вражень від контенту. 

Більше 900 кд/м² вважається професійним рівнем яскравості на моніторах. 

Підтримка стандарту HDR

HDR – технологія збільшення яскравості та колірного охоплення.  

В основному всі монітори мають підтримку HDR10 та DisplayHDR 400. Це рекомендований рівень для більшості користувачів.

DisplayHDR 600 і більше вже потребують моніторів з високою яскравістю і локальним підсвічуванням. Такі монітори вже дуже дорогі та рекомендовані для професійного використання.

Тип підсвічування

У 2022 році абсолютна більшість моделей моніторів використовують LED підсвічування моніторів. Є кілька різновидів LED підсвічування

 • WLED – світлодіоди білого кольору
 • GB LED – комбінації із синього та зеленого.
 • RGB LED – відповідно червоний, зелений та синій. Більш дорогий тип підсвічування. 

Також виділились QLED, NanoIPS, mini LED. 

Особливих аспектів тут немає, і поглиблено можна не зупинятися.

Вигнутий дисплей

Використовується для більш глибокого залучення в те, що відбувається на екрані. Використовується саме для розважального контенту відео та ігри. 

Цього року рекомендується купувати вигнутий дисплей з кутом вигину від 1500R до 1900R. Якщо ви працюєте з кресленнями і схемами, проектуванням в автокад і т.д., де потрібна точність, вибирайте моделі з рівним дисплеєм

Щільність пікселів

Дані параметра характеризує кількість пікселів на дюйм екрана. Відповідає за детальність картинки. 

Найпоширеніші монітори із щільністю до 100 Ppi

Рекомендована в цьому році щільність 100-150 Ppi 

Вища щільність пікселів потрібна тим, хто щільно працює з контентом з 4К роздільною здатністю. 

Інтерфейси

Для підключення до джерела зображення використовуються різні інтерфейси.
Цього року потрібно дивитися на моделі з інтерфейсом HDMI. Це найпопулярніший на сьогодні варіант підключення ПК, ігрових приставок та відео приставок. HDMI у 2022 році має бути версії 2.1.
Ще є варіанти з VGA і DVI, які вже морально застаріли, але все одно зустрічаються в бюджетних моніторах.
DisplayPort – популярний комп’ютерний стандарт, який технічно найрозвиненіший. Для ігрового монітора це вже просто необхідний інтерфейс.
Також існує варіант з TypeC, з використанням технології Thunderbolt 3, який не дуже популярний.

Звук

Здавалося б, про що це я, але якщо замислитись, купуючи монітор із вбудованими колонками, ми здорово полегшуємо собі життя. Для стаціонарних ПК не передбачено звукового рішення, відповідно нам потрібно брати окрему акустичну систему, а це ненависні мною проводи по всьому столу. Між ними накопичується величезна кількість пилу і їх любить є мій кіт, так само може зіштовхнути зі столу і розорити на ще одну акустику. Також бентежить відсутність вільного простору на комп’ютерному столі, воно буде зайнято проводами та системою. Але домогтися прямого відмінного звуку в даному варіанті неможливо.
Також буде практичним наявність роз’єму для навушників. Він врятує вас, коли потрібно зберігати тишу в кімнаті і навіть якщо у гарнітури короткий провід, вам буде комфортно підключити їх до монітора. Та й за бажання, буде можливість підключити стаціонарну акустику. Знову ж таки якість звуку зі звукової карти ПК буде майже завжди кращою.

Камера

Вбудована камера, так само як і колонки, заощаджує нам нерви та гроші. Тут абсолютно та ж історія з тваринами та проводами, при цьому окрема веб-камера часто має не комфортне кріплення і може падати під час спілкування, доставляючи дискомфорт обом сторонам діалогу. Так само це виглядає не естетично, тоді як один монітор, що має в собі камеру і колонки, виглядатиме акуратно і стильно на вашому столі.

Звичайно, в цьому випадку має місце питання про якість відео та звуку, адже вбудовані девайси найчастіше дають куди менш слабкі характеристики, ніж стаціонарні, але тут вже вам вибирати, що для вас важливіше.

Підставка / кріплення

 Рекомендується вибирати моделі з можливістю регулювання положення екрана щодо користувача. Тут важливі й регулювання по нахилу та висоті. Існують варіанти з поворотом на 90 градусів, щоб змінювати режим зображення на портретний. Також варто розглянути варіанти кріплення на стіну чи спеціальні кронштейни. Дані варіанти дотримуються стандарту Vesa та відрізняються лише відстанню між отворами для кріплення. Ідеальні зараз стандарти Vesa 100х100 

Додаткові параметри

При виборі дисплея варто відзначити ще кілька фішок, які можуть вас зацікавити.

Наприклад, є монітори, що мають сенсорний екран, наскільки це зручно, кожен вирішує сам для себе. 

Варто вибирати моделі, де рамки найменші – це, звичайно, просто смаківщина і дизайн, але моделі без рамок виглядають максимально сучасно. 

Існують глянсові та матові покриття дисплея монітора. Глянцеві відрізняються кращою передачею кольору, матові не мають неприємних відблисків. 

Блок живлення. Є зовнішні та внутрішні блоки живлення. Монітори із зовнішнім блоком живлення тонше та сучасніше, плюс блок живлення можна легко поміняти за необхідності. Внутрішній блок живлення позбавляє нас цих негарних дротів з товстими блоками на столі або під столом, але впливає на товщину корпусу монітора та швидку заміну у разі поломки. 

Цікаві варіанти з USB хабами, коли можна підключити флешку, не нахиляючись до системника.

Також варто врахувати, що є ще такий параметр охоплення кольорів. Цей параметр рідко вказують у магазинах, але якщо є можливість, варто уточнити та вибирати варіанти від 90-95% sRGB. Для редагування фотографій та роботи з кольором варто придбати монітор із 100±5 % sRGB.

Сподіваюся вам стало трохи зрозумілішим, як вибрати монітор у сучасних умовах. 

Previous post Новые подходы к бизнесу в индустрии мобильных аксессуаров
Next post Электрический ланч бокс