Як вибрати дешеві, але якісні паливні брикети

Паливні брикети – пресована маса з матеріалів деревообробки, їх використовують для опалення приміщення. Це більш екологічна альтернатива звичайним дровам та вугіллю. 

Вартість паливних брикетів

Багатьох цікавить, чи окупиться ціна на пелети за тонну. Паливні брикети ідеально підійдуть для використання їх як горючого елементу в котлі або навіть печі. Такий вид обігріву можна використовувати як для домашніх помешкань, так і комерційних приміщень. Ці можливості зумовлюються вигодою використання деревних пелетів. 

Є декілька матеріалів, з яких виготовляють пелети, від цього власне й залежить їх вартість. Є два головні матеріали для брикетів:

  • з деревообробної промисловості (тирса, стружка, тріска та інші подібні відходи);
  • сільськогосподарські продукти (сіно, солома, листя, лушпиння соняшнику, рису, гречки, стебла кукурудзи, виноградна лоза, очерет).

Хоч найдешевшими зі списку будуть кукурудзяні та соняшникові відходи, проте деревна тирса буде найвигіднішим варіантом. Це відбувається завдяки щільності та вологості пресованої біомаси. 

Найчастіше паливні брикети з деревної тирси виготовляють з сосни та дуба. Дубові пелети – преміум-сегмент, адже матеріал з якого вони виготовлені має високу собівартість. Натомість брикети з сосни – найкращий варіант. Цей вид володіє хорошим співвідношенням ціна-якість, адже соснова тирса не дуже дорога сировина, проте має високий відсоток щільності. 

Як розрахувати витрати паливних брикетів

Перед тим як замовляти пелети, варто розрахувати, скільки вам необхідно. Ці дії для того, щоб забезпечити теплом всі холодні дні. Для цього є приблизний алгоритм дій. 

  1. Визначити площу будівлі, краще не додавати кімнати, а порахувати по «коробці». 
  2. Дізнатися показник температури згорання біопалива, зазвичай ці дані є на сайті магазину. Якщо ж там немає, вони є у вільному доступі в інтернеті.
  3. Відповідно до попередніх даних визначити необхідну кількість брикетів для того, щоб отримати 1 кВт енергії.
  4. Спробуйте визначити, скільки енергії вам потрібно для обігріву 1 м²∕год, якщо у вас не виходить, використовуйте стандартне значення – 0,1 кВт∕м².
  5. Те, що вийшло в результаті, потрібно помножити на площу приміщення та 24 години.
  6. Для супер точних розрахунків можна використати ККД твердопаливного котла.
  7. Все, що вийшло в результаті, потрібно помножити на дні опалювального періоду. Його середня тривалість 150 днів.

Для того, щоб забезпечити повний опалювальний сезон рекомендовано враховувати більше холодних днів. Якщо у вас залишиться біопаливо, воно безпроблемно пролежить теплі пори року та буде знову зігрівати вас у холод. 

Previous post Как правильно выбрать воблер
Next post Шарниры равных угловых скоростей