4 лайфхаки для любителів майонезу, яким він шкідливий

Майонез поряд з такими продуктами, як шоколад, випічка, смажене м’ясо, часто є забороненим плодом для людей, які піклуються про своє здоров’я і фізичну форму.

Майонез смачний, у нього немає корисних аналогів, а багато інших продуктів без нього втрачають свою гастрономічну привабливість.

Ось кілька лайфхаків, які допоможуть знайти баланс між бездумним поглинанням майонезу у великих кількостях і повною відмовою від нього.

1. Салати з соковитих овочів

Кількість майонезу, необхідне для зволоження і додання гострого смаку салату з соковитих овочів, незрівнянно менше, ніж для салату з крохмалистих інгредієнтів.

4 лайфхака для любителей майонеза, которым он вреден

Якщо ви любите майонезні салати, але хочете знизити споживання майонезу, не відмовляючись від нього повністю, спробуйте переключитися з олів’є і крабового салату на салати з помідорів, капусти, перцю, огірків. Не шкодуйте соковитої зелені.

Для цілої миски салату з соковитих овочів достатньо всього однієї ложки майонезу, щоб його смак був виразним, а жирність салату – низькою.

2. Майонез з соєвим соусом

Суміш майонезу і соєвого соусу легко замінює більшу кількість звичайного майонезу. Цей ефект досягається за рахунок того, що соєвий соус солоний і теж підсилює смак продуктів. Особливо добре така суміш Підходить для салатів з грибами, сиром, копченостями.

Будьте обережні, використовуючи цю суміш для салатів з картоплі і яєць: соєвий соус може забарвити світлі продукти і надати салату неприємний бурий колір, як у окислівшегося яблука.

3. Суміш майонезу з іншими соусами і приправами

Крім всім відомого “майонетчупу”, який теж є виходом із ситуації, якщо кетчуп в ньому переважає, майонез можна змішувати з гірчицею (в тому числі і зернистою), хріном, різними кисло-солодкими соусами з фруктів, аджикою.

Якщо вам подобається смак хрону, але від його гостроти течуть сльози, то всього лише крапелька майонезу відразу краде його гостроту. Те ж стосується і аджики, соусу чилі, гірчиці та інших надмірно гострих соусів.

4. Майонез і тертий сир

У будь-які салати, в тому числі і на основі крохмалистих, поглинаючих вологу овочів, можна додавати менше майонезу, ніж зазвичай, якщо натерти в них побільше сиру, бажано гострих сортів. Цей метод працює з такої причини: насиченість смаку гострих сирів схожа з смаковими якостями майонезу, в цьому сенсі вони взаємозамінні.

З іншого боку, тертий сир поглинає майонез не гірше крохмалистих овочів, тому додавайте його в самому кінці, коли основні інгредієнти вже змішані з майонезом.

Є й способи заміни майонезу, включаючи класичну суміш сметани і гірчиці, але у таких замінників все ж інша текстура, інший смак, і вони по-іншому взаємодіють з іншими продуктами.

Також сметанні замінники дуже швидко розшаровуються і пускають сік, швидше скисають і ненабагато знижують жирність страви.

Проте для тих людей, чия травна система більше “дружить” з тваринними (молочними) жирами, ніж з рослинними, сметанні замінники – хороший варіант.

Фото: Pixabay

Previous post Секрет смачного борщу: користь супу і хитрості кулінарів
Next post Як влаштувати ідеальний романтичну вечерю в День закоханих