Топ-10 овочів, яких потрібно остерігатися

Чи знаєте ви, що не всі овочі та бобові культури однаково корисні. Деякі з них надмірно калорійні, інші викликають здуття живота, а треті зовсім можуть бути перенасичені пестицидами.

10 продуктів, які бажано вживати в помірних кількостях:

1. Картопля

Картопля-один з найпопулярніших овочів у всьому світі, який без праці можна виростити на власній ділянці, купити на ринку або в магазині. Однак істотним недоліком картоплі є надлишок крохмалю, тому він набагато більш калорійний, ніж інші овочі. Так що будьте обережні і не переборщуйте з картопляними стравами.

2. Горох

На відміну від картоплі, горох часто помилково вважають крохмалистою їжею. Проте, незважаючи на досить високий вміст крохмалю, горох також може похвалитися наявністю складних вуглеводів. Але і його варто вживати в міру, ви можете з’їсти близько 150 г гороху замість звичайної 300 г порції овочів.

3. Брокколі і капуста

Капуста в цілому і, зокрема, брокколі, як відомо, відмінно підходить для здорового харчування, так як багата вітамінами, мінералами і антиоксидантами. На жаль, хрестоцвіті провокують посилену ферментацію в кишечнику, викликаючи гази і здуття. Тому не варто налягати на капусту, якщо вам належить побачення або важлива зустріч.

Топ-10 овощей, которых нужно остерегаться

4. Готові овочеві супи

Вони практичні і дозволяють отримати корисне блюдо менш ніж за 5 хвилин. Але при покупці звертайте увагу на використовувані інгредієнти. Практично завжди в них присутній картопля і до того ж крохмаль, загусники, емульгатори, Регулятори кислотності, барвники, не кажучи вже про цукор, жирі і надлишку солі. Тому краще витратити трохи більше часу і приготувати домашній суп зі свіжих овочів, який потім можна заморозити в невеликих контейнерах. Отримані таким чином заморожені супові кубики дуже зручні в подальшому використанні.

5. Зелений салат

Зелений салат-це корисна для схуднення їжа, оскільки особливо багатий водою і при цьому характеризується низьким вмістом калорій. Однак всі ці переваги малоефективні, якщо є його з додаванням олії і солі. Якщо все ж хочете посилити смак, можете додати до салату сік лимона або бальзамічний оцет.

6. Баклажан

Баклажан-відмінний овоч, але часто при готуванні перетворюється в справжню жирну губку. Тому уникайте готувати страви з баклажаном на основі масла і віддавайте перевагу грилю або пароварці.

7. Бобові

Бобові є крохмалисту їжу, безумовно, корисну для здоров’я, оскільки багаті рослинними білками і клітковиною. Проте ними не можна повністю замінити свіжі овочі і до того ж вони, як і капуста, провокують газоутворення.

8. Боби мунг

Боби мунг — пророслі насіння, які з точки зору поживної цінності більше схожі на овочі, ніж соєві боби. Їх можна вживати, але не варто сприймати як багате джерело білка, еквівалентний тофу. Крім того, бажано не вживати їх, якщо страждаєте від здуття живота.

9. Консервовані овочі

Консервовані овочі зручні в зберіганні, але, на жаль, їх харчова цінність значно зменшується при консервуванні при дуже високих температурах. Так що краще щодня вживати свіжі або заморожені овочі, багаті вітамінами і мінералами.

10. Неорганічні овочі

Як правило, неорганічні овочі містять пестициди або навіть інші токсичні продукти. Тому бажано вирощувати овочі на своїй ділянці, а покупні ретельно мити перед приготуванням і вживанням.

Фото: Pixabay

Previous post Як влаштувати ідеальний романтичну вечерю в День закоханих
Next post Експерти перерахували 5 кращих семимісних кросоверів