8 цікавих фактів, пов’язаних зі споживанням кофеїну

Ще п’ять тисяч років тому люди споживали напої, що містять кофеїн. Чай і кава протягом століть були улюбленими і затребуваним товарами.

Кофеїн зустрічається в природі в більш ніж 60 харчових продуктах, в тому числі у всьому відомих какао, кава і чай.

1. Кофеїн стимулює центральну нервову систему, що допомагає відчувати себе більш пильним і уважним. З іншого боку, це може посилювати тривожність і провокувати симптоми збудливості. Однак оскільки кофеїн не накопичується в організмі, його вплив на організм здорової людини майже повністю припиняється через 3-4 години.

2. Напої, що містять кофеїн, як і раніше включені в загальний список щоденних рекомендованих доз рідини. Хоча кофеїн відомий своєю легкою сечогінною дією, він не викликає порушень електролітного балансу і зневоднення. Незважаючи на корисність добової норми кави, пам’ятайте, що важливо пити багато іншої рідини.

8 интересных фактов, связанных с потреблением кофеина

3. Толерантність до кофеїну може наростати з плином часу, в зв’язку з цим його ефекти можуть поступово слабшати.

4. Кофеїн проходить через грудне молоко. Однак споживання 1-2 чашок на день, ймовірно, не завдасть шкоди вашій дитині. Так що спокійно насолоджуйтеся кавою на сніданок і за обідом, але в міру.

5. Кофеїн може перешкоджати всмоктуванню заліза і кальцію, так що слід переконатися, що ваш багатий кальцієм або залізом денний раціон не включає в себе напої, що містять кофеїн. Одне з досліджень показало, що при вживанні одній чашці кави і гамбургера всмоктування заліза було зменшено майже на 40 відсотків.

6. Шоколад містить дивно невелику кількість кофеїну. 5 міліграмів кофеїну на порцію шоколадного молока-це порівняно небагато по відношенню до більш ніж 110 міліграм кофеїну, що міститься в 5 унціях завареної кави.

7. Хоча були проведені дослідження на тему можливих негативних наслідків кофеїну, все ж не виявлено зв’язку між кофеїном і раком, рівнем холестерину в крові, безпліддям, вродженими дефектами, остеохондрозом, запальними захворюваннями кишечника, синдромом дефіциту уваги, серцево-судинними захворюваннями або виразковою хворобою. Навіть люди, які страждають на артеріальну гіпертензію, можуть бути спокійні-дослідження показали, що кофеїн може викликати тільки короткий, незначне підвищення артеріального тиску. Однак людям з сприйнятливим шлунком споживання кофеїну все ж небажано, так як він здатний дратувати стінки шлунка.

8. Ви стаєте більш чутливі до кофеїну з віком. І хоча Національні інститути охорони здоров’я стверджують, що дія кофеїну однаково для дорослих і дітей, такі фактори, як: стать, етнічне походження, то, палите Ви чи ні, можуть викликати відмінності в метаболізмі і засвоєнні.

Previous post Полезный витаминный салат
Next post Названо продукти, які не можна їсти в сирому вигляді