Як уникнути сварок з коханою людиною

У відносинах будь-якої пари іноді зустрічаються деякі шорсткості, суперечки і непорозуміння.

На жаль, повне взаєморозуміння між двома людьми, які виросли в різних сім’ях і виховувалися в різних умовах, практично неможливо. Однак терпіння і розуміння допоможуть уникнути сварок з коханою людиною.

Слід зауважити, що мова йде саме про кохану людину, з яким з якоїсь причини виникають конфлікти, а не про те, хто байдужий або ж викликає неприязнь.

При виникненні численних сварок лише мала кількість люблячих пар цікавить консультація сімейного психолога. Більшість же вважає, що в змозі впоратися своїми силами, адже вони люблять один одного.

Как избежать ссор с любимым человеком

В якійсь мірі це правда. Будь-який конфлікт може бути вирішене, якщо обидва учасники будуть не просто слухати, а й чути один одного.

Причини виникнення сварок

Різні люди-різні моделі відносин. Як вже було сказано, люди, які виховуються в різних сім’ях, мають не тільки різне сприйняття дійсності, а й, відповідно, різні моделі відносин.

Початок спільного життя і серйозне ставлення до партнера призводить до того, що кожен намагається втілити в життя саме свою модель, не враховуючи можливе невдоволення партнера.

І це абсолютно природно. Якщо з людиною має бути поруч все життя, значить, він повинен влаштовувати повністю. Логічно? Не зовсім. Проблеми починаються якраз з цього етапу. Кожен учасник споруджуваних відносин починає усвідомлювати свої нові права на чоловіка. Але тільки права. Але існують ще й обов’язки.

Притирання або звичайний егоїзм

На початковому етапі спільного життя поруч опиняються дві людини, які вже вважають себе вправі пред’являти претензії один одному, але поки ще не думають, що повинні пред’являти вимоги до себе.

Обидва все ще сприймають себе незалежними людьми, які не повинні нічого і нікому. Хоча при такому розкладі абсолютно неясно, чому хтось повинен бути щось винен саме тобі. Цей етап і називається “притиранням”.

Сварки, що виникають на цьому етапі, найболючіші. Егоцентричність, ще не пройшла перевірку часом, змушує обох учасників сварки наполягати на своєму.

І будь-яке твердження закінчується безапеляційним:»ти мене не розумієш”. Тобто обидва учасники спору переконані, що їх партнер зобов’язаний сприймати їх думку як пріоритетне і жертвувати своїм. При цьому йти на поступки вони не можуть. Подальше обговорення теж стає неможливим, адже про що говорити, якщо говорять обидва на різних мовах?

Хоча, якщо міркувати тверезо, невідомо, що краще. Просто припинити обговорення-відносно простий варіант.

Але більшість вважає за краще продовжувати сварку на все більш і більш підвищених тонах, залучаючи все нові і нові аргументи, роль яких іноді обмежується бажанням образити кохану людину і змусити визнати правоту кривдника. Слова, які говоряться при цьому, дуже часто необдумані.

У хід можуть піти навіть ті речі, які ставити в провину просто нечесно. Результат: вже не просто непорозуміння, а образа, злість і агресія.

Заради любові можна піти на все?

А причина такого роду сварок проста. Кожен з пари користується мрійливим твердженням, що заради любові можна піти на все і зробити, що завгодно.

Якщо ж партнер відмовляється щось робити, в голові іншого народжується думка: «Раз він/вона не може це зробити заради мене, значить, не так вже сильно він/вона мене любить». Думка в корені невірна, але досить популярна.

Кожен вважає, що зручніше буде жити з людиною, яка здатна поступатися і змінюватися на догоду своєму коханому/коханої. Але науковим фактом є те, що люди повністю змінитися не можуть.

Та й чи зможе зацікавити свого коханого повністю покірне істота, що не має своєї думки? Від надмірної покірності може згаснути навіть сама палка любов.

Адже люблять, перш за все, особистість, з усіма недоліками і негативними рисами.

Як не стати на стежку війни

Певні недоліки є у кожної людини, і боротися з ними не завжди має сенс, тому що саме вони надають індивідуальність, гостроту і «родзинку» кожним відносинам.

Пари, які бачать один в одному щось непримиренне, ніколи не переступлять зі стадії нерегулярних зустрічей на стадію «і жили вони довго і щасливо».

Якщо ви бачите якісь невеликі недоліки в своєму партнері, постарайтеся не робити їх центром уваги, цим ви тільки роздує полум’я сварки. З недоліками можна боротися, але м’яко, коректно і ненав’язливо.

Навчіться робити паузу. Якщо ви відчуваєте, що конфлікт неминучий, не опускайтеся до криків і лайки, а дайте один одному час осмислити суть виниклої проблеми, поглянути на неї філософськи, як би з боку.

Можливо, що рішення виявиться простим і влаштує обидві сторони, а можливо, що хтось із партнерів визнає свої помилки мирним шляхом, без скандалу.

Головними тезами спільного життя повинні бути терпимість і м’якість.

А якщо вам здасться, що хтось вас любить не так сильно, як любите ви, це всього лише ваше суб’єктивна думка, яке не завжди може бути істинним. І перш, ніж метнути блискавку, згадайте геніальні слова Лукіана: “Юпітер, ти сердишся, значить, ти не правий!»

Передрук даного матеріалу заборонена.

Фото: Pixabay

Previous post 10 ознак того, що Ви знайшли когось дійсно особливого
Next post Розлучитися або залишитися? 6 ситуацій, які допоможуть це зрозуміти