Кімнатні рослини та квіти в інтер’єрі

Здебільшого люди прагнуть єднання з природою, тому прикрашають свій будинок рослинами, які не тільки благотворно впливають на загальний стан організму, настрій та атмосферу кімнат, але й роблять інтер’єр більш гармонійним та завершеним.

Про те, як правильно використовувати кімнатні рослини в оформленні інтер’єру, ви зможете дізнатися з нашої статті.

Враховуйте розмір кімнат та освітленість

Першою та особливо важливою умовою для утримання живих рослин у домашніх умовах є габарити кімнати. Не рекомендуємо вирощувати високорослі дерева в кімнатах із низькими стелями. Так як над їх верхівками недостатньо простору, у міру розвитку рослина деформується і може почати хворіти.

Рослина на кшталт фікуса, монстери, гибискуса чи драцени потрібно розташувати у інтер’єрі те щоб нічого не обмежувало його зростання. Масивні квіти особливо потребують простору, тому не слід «заганяти» їх у кут чи тісний проміжок між предметами меблів.

Світло не менш важливе для того, щоб квіти стали справжньою окрасою інтер’єру. Не тільки великі, а й дрібні низькорослі рослини без нього не зможуть вижити, а значить, приміщення має бути досить світлим.

Акуратні компактні квіти (бегонії, фіалки, кали, декоративні кактуси) можна розставити на підвіконнях, кавових столиках, консолях або підвісних полицях у будь-якій кімнаті, а ось, розлогі дерева у великих діжках, пальми або квіти з великим листям краще виставити у світлому холі, у їдальні, коридорі з вікнами, — там, де площа підлоги більш вільна.

Вибирайте правильні ємності

Насамперед, значною мірою на стані рослин відбивається те, з якого матеріалу виготовлені горщики. Відомо, що коренева система потребує повітря не менше, ніж листя і гілки квітки, тому необхідно вибирати керамічні, глиняні, дерев’яні горщики з отворами в дні для відведення зайвої вологи та циркуляції повітряних потоків крізь землю.

Відмовтеся від металевих і пластмасових горщиків – у них квіти не тільки не дихають, але і пліснявіють, адже крізь штучні стінки ємності волога не випаровується і, затримуючись, призводить до гниття рослини.

Зовнішній вигляд ємностей для домашніх рослин не повинен затьмарювати або змагатися з квітами. Неонові кольори горщиків і яскраві візерунки на них доречні лише в тому випадку, коли форма квітки лаконічна, вона не цвіте і має однорідне зелене листя. В інших випадках, кашпо, діжки, горщики краще вибирати прості, без зайвого декору, в нейтральній колірній гамі. Пам’ятайте: головне – це квітка, і аж ніяк не ємність, в якій вона росте.

Якщо ви бажаєте виростити у своєму будинку якомога більшу кількість живих рослин, пам’ятайте: розмістити всі діжки разом можна лише у спеціально відведеній зоні – на балконі, лоджії, домашньої оранжереї. Так, усім кольорам буде забезпечено світло, повітря та достатньо простору для розвитку та зростання. В іншому випадку, невеликі рослини під тінню розгалужених дерев у кутку вітальні швидко зачахнуть.

Квіти під інтер’єр, а не навпаки

Рослини служать гарним доповненням кімнати, завершальним штрихом у її оформленні, отже, потрібно знати міру та використовувати квіти у кількості 2-3 екземплярів (видів).

Трохи більше горщиків з живими рослинами можна розташувати в кухні-їдальні, вітальні, просторій передпокої. Але в спальні рекомендуємо обмежитися одним або двома деревцями, тому що, для одних може бути не приємний запах сирої землі після поливу квітки, а іншим стане мало повітря, тому що рослина «переробляє» її цілодобово.

У стриманих стилях інтер’єрів, де використовується нейтральна гама відтінків, лаконічні форми, функціональні предмети і мінімум декору, — чудово виглядатимуть квітучі рослини та дерева з великим рельєфним листям: монстера, гібіскус, драцена, антуріум та інші.

На тлі яскравого малюнка шпалер, у мальовничому приміщенні з різьбленими меблями та незвичайними предметами, краще використовувати акуратні рослини з невеликими листочками: крассула (грошове дерево), лимон, каланхое, алое, деревця бонсай.

Розводячи у власному будинку живі рослини, можна поєднати їхню оригінальну красу з очевидною користю. Наприклад, посадити в невеликих горщиках різні пряні та ароматні трави: кріп, петрушку, базилік, чебрець, декоративні перець. Для інтер’єру кухні ці рослини стануть кращим і доречним доповненням, розносячи дивовижний свіжий запах по всій кімнаті.

Використовуйте цікавий декораторський прийом — організуйте підвісний садок, просто прикріпивши горщики із зеленню до вертикальної дошки – основи, або спеціальної різнорівневої етажерки. Цей спосіб розміщення рослин в інтер’єрі особливо гарний та зручний у невеликих приміщеннях, де немає можливості розставити ємності на столах чи підвіконнях.

Використовуйте ефектні рослини

Згідно з відомим прислів’ям, краще одна, але незвичайна квітка, ніж кілька непримітних екземплярів в одному приміщенні. Сучасний інтер’єр, загалом, досить вимогливий, і здивувати наявністю пальм, папоротей чи квітучих кактусів досить складно.

Перебуваючи в пошуку нової рослини, у квітковому магазині зверніть увагу на оригінальні деревоподібні рослини з яскравим листям, незвичайною формою кроною, екзотичними суцвіттями. Можливо саме такі квіти стануть необхідним елементом декоративного оформлення інтер’єру.

  • Орхідея перестала бути екзотикою, але не втратила своєї принади та великої кількості шанувальників. Ця квітка універсальна, і підходить до будь-якого приміщення та стилю інтер’єру.
  • Кротон  – яскравий, з великим різнобарвним листям, інтенсивність фарбування яких змінюється в залежності від рівня освітлення кімнати.
  • Юкка  – південна рослина, з потужним шипуватим листям, і найніжнішими кремовими квітками на довгому стеблі, – ідеальна рослина для дуже світлих просторих приміщень.
Previous post Будь-які види охорони від компанії Viking Lux
Next post Выбираем зимний комбинезон для ребёнка