Вирощування помідорів в теплиці: основні правила і рекомендації

Перед початком вирощування помідорів в теплиці важливо вивчити всі деталі і передбачити різні нюанси. Тоді вас порадує щедрий урожай до заморозків, а то й довше.

Спочатку потрібно правильно вибрати місце для розміщення теплиці. Воно повинно бути сонячним весь день.

У теплиці обов’язково повинні бути кватирки – для ефективного провітрювання. Особливо воно необхідне під час цвітіння, щоб забезпечити гарне запилення рослин.

Перш ніж висаджувати рослини в теплицю, потрібно провести підготовчі роботи. Додати добрива і перекопати грядки. А перед самою висадкою помідорів лунки треба пролити розчином перманганату калію. Взяти 1 грам на 10 л води. Вливати по 1 літру в лунку.

Выращивание помидоров в теплице: основные правила и рекомендации

А в самій розсаді перед висадкою потрібно обрізати 3 нижніх листочка. Це забезпечить зменшення хвороб і посприяє кращому формуванню квіткової кисті. Висаджувати томати краще в шаховому порядку. Не дуже близько один до одного, щоб забезпечити потрапляння сонячного світла на всі плоди.

Коли завершиться посадка рослин, їм потрібно дати відпочинок. Поливати в цей час не можна, щоб вони сильно не витягнулися. Десь через 12 днів помідори можна починати підв’язувати. Переважно формують томати в одне стебло. Також потрібно проводити пасинкування, тобто видаляти зайві пасинки, щоб отримати кращий урожай. Проводити пасинкування краще вранці, щоб менше нашкодити рослині. Потрібно залишати під час обламування пасинків стовпчики 2-3 см.

Щоб в помідорах зав’язалися плоди, їх потрібно штучно опиліть. Для цього потрібно злегка струсити квіти. А після цього відразу полити грунт або розпорошити воду на суцвіття. Через 2 години, щоб знизити вологість, потрібно відкрити в теплиці кватирки і двері.

До поливу також потрібно поставитися серйозно. Потрібно дотримуватися кількох певних правил, щоб не нашкодити рослинам. Помідори не люблять надмірної вологості. Тому важливо стежити, щоб не утворювався конденсат. Полив відбувається до цвітіння 1 раз в тиждень приблизно по 4-5 л на квадратний метр. Під час цвітіння потрібно збільшити полив в 2 рази (10 л на квадратний метр).

Дуже важливо, щоб вода була теплою (20 градусів). Здійснювати полив потрібно вранці, це запобігає надмірне зволоження.

Щоб отримати щедрий урожай, потрібно проводити підживлення. Їх досить 2-3 рази в сезон. А також обприскування є важливим для розвитку томатів і їх захисту від хвороб і шкідників.

Якщо дотримуватися цих простих правил, то рослини подарують щедрий урожай.

Фото: Pixabay

Previous post Як отримати високий урожай огірків без теплиці
Next post Як обрати ремінець на Apple Watch?