Які рослини не можна садити поблизу яблуні

Займаючись вирощуванням будь-яких рослин, доводиться враховувати не тільки правила сівозміни, а й сусідство.

Деякі рослини не можуть співіснувати поблизу, пригнічуючи ріст, заражаючи один одного хворобами, забираючи з землі всі поживні речовини і вологу.

Яблуня не буде нормально рости і плодоносити, якщо поблизу «оселяться» певні рослини.

Які рослини небажано висаджувати біля яблуні:

1. Горобина.

Злісний шкідник горобини-це горобинова міль-пестрянка, яка із задоволенням переселяється на інші культури, що ростуть неподалік, в тому числі на яблуню. В результаті обробляти від шкідників дерево доведеться кілька разів на сезон, інакше плоди будуть червивими. Але і це не завжди рятує, поки поруч росте горобина.

Какие растения нельзя сажать вблизи яблони

2. Калина.

Чагарник споживає дуже багато води, він здатний осушувати ділянки з високим рівнем грунтових вод. Саме тому калину часто садять по периметру городу, якщо він розташований в низині. Яблуні просто не буде вистачати вологи. Однак, якщо клімат вологий, все літо йдуть дощі, то таке сусідство може виявитися корисним.

3. Персик.

Деревце інтенсивно розвивається, його коренева система охоплює велику територію, вбираючи з грунту всі корисні речовини. Якщо поблизу посадити молоду яблуньку, то вона на довгий час затримається в розвитку, а коли підросте, то буде погано плодоносити. Персик варто взагалі садити окремо від будь-яких інших садових культур.

4. Барбарис.

Незважаючи на зовнішню декоративність, велика кількість корисних і смачних плодів, барбарис має одну неприємну особливість – його коренева система виділяє алкалоїди, отруйні грунт. Ці речовини не дозволяють розвиватися яблуні, тому вона починає чахнути, а через деякий час пропадає.

5. Садовий жасмин.

Красивоквітучий чагарник, запашний навесні, завдає шкоди саду, пригнічуючи ріст сусідніх рослин. Висаджувати бузок бажано за межами ділянки – за парканом, щоб прикрасити периметр, прикрити живоплотом свої володіння від сторонніх очей.

6. Сосну або ялину.

Вічнозелені деревця, що радують взимку об’ємної зеленою масою і приємним ароматом, створюють несприятливі умови для плодових дерев. Хвойні породи мають властивість підкислювати землю, а на кислій Землі більшість культур не можуть рости. Якщо вже дуже хочеться посадити ялина, то варто це робити на відстані близько 10 м від інших посадок.

Якщо не враховувати несприятливе сусідство, то отримати урожай яблук навряд чи вийде.

Фото: Pixabay

Previous post Посів насіння на розсаду: 4 Секрети для гарної схожості
Next post Як перестати витрачати гроші в нікуди: 5 порад фінансистів