Як отримати високий урожай огірків без теплиці

Отримати відмінний урожай огірків можна, вирощуючи їх на відкритому повітрі.

Цього домагаються, тільки якщо враховують запити і переваги огірка.

Тепло, світло і волога – ось без чого не отримаєш багатого врожаю огірків.

Теплий грунт і тепле повітря. Теплу грунт можна отримати, якщо створити теплу грядку. Створюють її восени. На передбачуваному місці огіркової грядки шарами укладають спочатку великі гілки, потім подрібніше, потім папір, потім тирса, солому, свіжий гній, останнім насипають шар землі.

Как получить высокий урожай огурцов без теплицы

За 10 днів до посадки огірків, грядку заливають окропом і накривають чорною плівкою. Краї щільно закріплюють.

Під плівкою починається процес перепревания, субстрат розігрівається, в ньому знищуються хвороби і зимуючі комахи. До моменту висадки розсади в грунт його температура опускається до 20-23 градусів. Тепло коріння забезпечено.

Коренева система огіркової Батоги слабка, забезпечити її нормальну роботу може волога, пухка, поживний грунт.

Отримати ранній урожай можна, якщо виростити розсаду. Для отримання розсадного матеріалу, знезаражені і пророщені насіння сіють в окремі ємності. Посаджену в торф’яні стаканчики розсаду в грядку пересаджують разом зі стаканчиками.

Коли на розсаді з’явиться кілька справжніх листків, її переносять на відкрите повітря. Висаджену в грядку розсаду рекомендується вкрити плівкою або пластиковими пляшками.

Необхідна огіркам температура повітря становить не більше 25-27 градусів. Таких значень вона досягає після 10 травня. В цей час і починають переносити розсаду в відкриті грядки. У середній смузі Росії загроза заморозків залишається до початку червня, висаджена розсада до цього часу ще не виросте, і її нескладно буде захистити від негоди.

Коли стане ясно, що заморозків не передбачається, встановлюємо шпалери для підв’язки огіркових батогів. До цього часу вони вже виростуть до необхідного розміру. В якості опори можна по краях грядки закріпити кілки, між ними укласти перекладину.

Біля кожного куща забивають кілочок, до якого прив’язують мотузку, за яку буде чіплятися огіркова батіг. Мотузки можна замінити на деталі від капронових колготок. Опори виходять м’які, міцні і еластичні.

Світло. Великий урожай огірків можна зібрати тільки за умови хорошого освітлення рослин. Навіть невелике затінення відчутно знижує урожай. Для захисту огіркових грядок від вітру з обох сторін від неї садять високорослі рослини – кукурудзу або Соняшники. Одна умова-ці захисні смуги не повинні затінювати огіркові посадки.

Рясний урожай огірків не зібрати без правильної форміровкі. Її необхідно виконувати для рослин і на відкритому повітрі, і в теплиці. Формування сортових рослин відрізняється від формування гібридних. На сортових рослинах урожай утворюється на бічних пагонах, а на гібридних — на центральному стеблі.

Подальший догляд за рослинами зводиться до рясного поливу, регулярним підгодівлі, розпушування грунту і боротьбі з шкідниками – хворобами.

Поливають не рідше трьох разів на тиждень підігрітою на сонці водою поливом під корінь. Підживлення вносять один раз в 2 тижні. В якості підгодівлі використовують органічні добрива, такі як гнойова жижа або настій цибулиння.

Великий вплив на розмір врожаю надає своєчасний збір плодів. Дозрілі овочі зривають акуратно, не пошкоджуючи батогів, листя. Залишати на стеблі переросли і хворі плоди не рекомендується – це уповільнює ріст і розвиток нормальних зеленцов.

Найкращі плоди можна зібрати вранці. За ніч зав’язі виростають швидше, до ранку вони залишаються щільними і соковитими. Огірки, зібрані днем, часто гірчать і швидко втрачають щільність. Гірчити огірки можуть і через порушення режиму поливу, невідповідною грунту, частої зміни погоди.

Фото: Pixabay

Previous post Розсада в лютому: що пора сіяти?
Next post Вирощування помідорів в теплиці: основні правила і рекомендації