Як перестати витрачати гроші в нікуди: 5 порад фінансистів

Багато людей стикаються з поширеною проблемою: грошові кошти витрачаються дуже швидко.

Ця проблема, в першу чергу, пов’язана з тим, що людина ставиться до своєї праці і зарплати вельми легковажно, раз він готовий витрачати гроші на товари, які йому не так вже й необхідні.

Якщо ви хочете навчитися витрачати менше, то варто взяти на замітку наступні поради фінансистів:

1. Складіть приблизний кошторис витрат, де будуть враховані всі необхідні пункти: наприклад, комунальні платежі, кредити або розстрочки, продукти харчування.

Как перестать тратить деньги в никуда: 5 советов финансистов

Також проаналізуйте, на які товари йде велика частина вашого бюджету і так чи необхідні ці витрати. Наприклад, при покупці ряду продуктів харчування ми багато в чому переплачуємо виключно за бренд, але ніяк не за якість товару.

Потім виділіть суму, яку вам не шкода витратити на власні розваги. Суму, що залишилася не витрачайте.

2. Якщо вам раптово захотілося щось придбати, то не робіть дію відразу: такі покупки носять не практичний, а емоційний характер. 

“Поспіть” хоча б добу з цією думкою, а на ранок вам стане ясно, купувати річ або все ж не варто.

3. Проаналізуйте свої витрати. Для цього найрозумніше буде завести окремий список, де ви станете фіксувати всі поточні витрати. Дивно, як чашка кави в улюбленому закладі протягом року може перетворитися на кругленьку суму.

4. Якщо у вас є шкідливі звички, то саме час подумати про те, як з ними “зав’язати”: просто підрахуйте, скільки ви встигли витратити за все життя на вино і сигарети. Тим більше ці звички носять виключно деструктивний характер: руйнують організм і підривають здоров’я.

5. Перестаньте користуватися картками, особливо – кредитками. Вони крадуть у людини почуття реальності і змушують жити не за коштами. Сама думка про те, що сьогодні можна щось купити, просто провівши карткою по терміналу, а розплачуватися протягом декількох років, здається привабливою.

Однак найрозумніше жити за коштами, але чітко усвідомлювати, на що ви витрачаєте свої гроші.

Фото: Pixabay 

Previous post Які рослини не можна садити поблизу яблуні
Next post Розсада в лютому: що пора сіяти?