Як посадити розсаду томатів, щоб зібрати багатий урожай в 2020 році

Скоро прийде весна і пора задуматися про наближення до дачного сезону 2020 року. Один з найпопулярніших овочів в городі – це помідор. Існує безліч різних сортів цього овоча: для консервування, щоденного вживання, зберігання.

Досвідчені городники ретельно підбирають насіння і грунт для посадки томата. Звичайно, можна просто купити саджанці, але виростити розсаду самому – набагато цікавіше. Самостійне вирощування дозволить заощадити кошти і гарантує отримання якісних рослин.

Підготовка грунту

Грунт можна знайти в магазині або приготувати самому. Якщо обраний перший варіант, то проблем не виникне – видів пакетів з грунтом існує величезна кількість.

Якщо садівник вирішив виготовити грунт, то буде потрібно пісок, зола і торф. Крім того, потрібно додати мінеральне добриво.

Как посадить рассаду томатов, чтобы собрать богатый урожай в 2020 году

Перед посівом насіння обробіть грунт від паразитів. Для цього пакет з грунтом поставте у відро з гарячою водою (приблизно 60-70 градусів), накрийте кришкою і дайте повністю охолонути.

Вибір насіння

Вибирайте насіння тільки перевірених виробників. Розрахуйте кількість розсади, яке буде потрібно. Виходячи з цього, придбайте необхідну кількість насіння.

Посів насіння томату

Коли ж садити насіння помідор? Це залежить від регіону і сорту рослини.

Зразкові терміни посадки:

* ранні сорти – на початку квітня;

* ранні томати для посадки під плівку – 2-я половина березня;

* високі томати в теплицю – в кінці березня;

* низькі тепличні томати-середина квітня;

* Великі-на початку березня.

Ці терміни розраховані для кімнатного вирощування розсади помідорів.

Так як розсаду томатів потрібно буде пересаджувати, спочатку слід посіяти насіння в невеликі ємності. Грунт потрібно викласти, прим’яти і полити теплою водою так, щоб він зволожився. Насіння краще заздалегідь замочити.

Насіння рослин розкладіть в грунт через 1 см, потім засипте землею і акуратно полийте. Ємність далі укрити плівкою і поставити в будь-тепле місце в будинку.

Після появи пагонів плівку прибирають і ставлять ящик ближче до світла.

Пікіровка розсади

Коли саджанці зійдуть і трохи підростуть, їх необхідно пересадити (пікірувати). Робити це потрібно дуже акуратно, намагаючись не пошкодити коріння. Пересадити можна в окремі склянки або в ємність побільше. Між рослинами повинно бути достатньо місця для їх росту.

Висадка у відкритий грунт

Садять кущі у відкритий грунт зазвичай в середині травня, в парники висаджують раніше. Рослини краще ростуть після гарбуза, огірків, ріпи, буряка, капусти, та ін.

Не любить помідор картопля, перець, горох, баклажан. Якщо садите томати на їх місце, то посійте там гірчицю після зняття врожаю.

Фото: Pixabay

Previous post Вирощування розсади білокачанної капусти: хитрощі городника
Next post Посів насіння на розсаду: 4 Секрети для гарної схожості