Вирощування розсади білокачанної капусти: хитрощі городника

ВИРОЩУВАННЯ білокачанної капусти починається з розсади.

Для отримання високого врожаю потрібно висадити міцну, здорову, присадкувату розсаду. Найлегше отримати такі рослини в холодних розсадниках: на відміну від багатьох овочів, капусті шкідливо зайве тепло.

Насіння капусти проростає при температурі 1-3 °З, але швидше вони проростають – 18-20°з.

Якість розсади і подальше її розвиток багато в чому залежить від освітлення і температури. Дуже важливо при появі сходів на 6-7 день розсаду помістити в прохолодне місце, при температурі до 7-10 °з, посилити освітлення і вентиляцію.

Выращивание рассады белокочанной капусты: хитрости огородника

Тільки так вийде не допустити витягування сіянців і врятувати їх від «дитячої хвороби» – чорної ніжки. Інакше за добу подсемядольное коліно у розсади витягнеться на 5 і більше см.розсада буде загублена, а значить, доведеться знову пересівати насіння.

Потім денну температуру необхідно підвищити до 16-18°з, а нічна повинна бути на 6-8 °з нижче денної і коливатися в межах 6-10 ° з.такі умови допоможуть рівномірно розвиватися коріння і листя, а значить, формування якісної розсади.

Вирощування розсади в холодному розсаднику

Найкращу капустяну розсаду вирощують в холодному розсаднику. Вночі там температура низька, хоч і плюсова. Підвищені нічні температури дуже шкідливі для розсади капусти, тоді вона швидко витягується. А вдень повітря прогрівається якраз до оптимальної для розсади температури. Тому розсада виросте здоровою і міцною, підготовленої для вирощування у відкритому грунті.

У міській квартирі замість розсадника можна використовувати лоджію або балкон. Насіння сіють в ящики глибиною в 15 см, заповнені грунтом. Для отримання суміші доведеться порівну змішати пісок, торф і перегній і додати трохи золи.

Поверхня грунту вирівнюють і олівцем роблять борозенки. У них на дистанції 4 см розкладають насіння, рясно поливають посіви і вкривають шухлядки плівкою. Ємності поміщають в світле і прохолодне приміщення, де температура трохи вище 0°С.тоді сіянці виростають міцними. На грядки їх висаджують прямо з ящика, пікіровка не потрібна.

Розсадник у відкритому грунті

Можна побудувати холодний розсадник прямо на грядці, скопаної з осені. В середині квітня встановити на ній дуги висотою 0,5 м, а довжиною близько 1 м.на кв. м внести півлітра золи, відро перегною або велику ложку аміачної селітри.

Всі компоненти добре перемішати, потім натягнути на дуги спочатку нетканий матеріал, потім – плівку.

Необхідно, щоб грунт в розсаднику прогрілася хоча б тиждень. Борозенки проводять на дистанції 8 см, їх бажано пролити окропом. Сіяти потрібно сухе насіння на глибину трохи більше 1 см, на відстані 5 см.Сходи з’являються через тиждень.

У розсаднику розсаду потрібно провітрювати і поливати. У сонячні дні плівку зняти, залишивши тільки нетканий матеріал.

В цей же розсадник одночасно можна посіяти насіння інших видів капусти: декоративну, кольрабі, савойську, червонокачанну. Лише кольорову капусту і брокколі потрібно сіяти трохи пізніше. Інакше під час похолодання головки виростуть пухкими, рано зацвітуть.

Час висаджування розсади

Перерощувати розсаду не можна, тоді вона повільно приживається при посадці на грядку. Ранні сорти капусти потрібно висаджувати через 45-60 днів після сходів, тоді на ній відросте 5-6 листочків. Для середніх і пізніх досить – 30-40 днів, з 4 листям.

Корисна порада

1. Для отримання якісної розсади, її потрібно трохи підгортати.

2. Перед посадкою розсади грунт в розсаднику треба добре полити, щоб взяти рослину з грудкою землі.

3. При посадці рослина заглиблюють до першого справжнього листка.

4. Якщо не вносили перегній, то доведеться 2 рази підгодувати мінеральними добривами. Розмішати у відрі води 15 г сірчанокислого калію, 20 г суперфосфату і 10 г сечовини.

5. Для запобігання хвороб треба щотижня поливати розсаду слабким розчином марганцю. Якщо хвороба з’явилася, то доведеться рослини прорідити і під кожне насипати прожарений пісок, змішаний з золою шаром в 1,5 см.

Фото: Pixabay

Previous post Які причини і наслідки витягування розсади
Next post Як посадити розсаду томатів, щоб зібрати багатий урожай в 2020 році