Які причини і наслідки витягування розсади

Вирощування розсади може супроводжуватися безліччю проблем. Найчастіша-це витягування молодих рослин.

Відбувається неприємність через перегодовування добривами, загущенности посадок, перепадів температури повітря або нестачі світла. Виправити становище бажано до висадки у відкритий грунт або теплицю.

Що робити, якщо розсада витягнулася:

1. Переставити ємності з рослинами в місце, де температура повітря не перевищує 20 градусів. Зазвичай висока температура провокує прагнення рости вгору, через що рослини стають тонкими і слабкими.

2. Поливати рідше, даючи підсохнути верхньому шару грунту. Надмірна вологість несприятливо впливає на сходи. Крім того, може з’явитися гниль, а це призведе до швидкої загибелі посадок.

Каковы причины и последствия вытягивания рассады

3. Обрізати по 2 нижніх листочка на кожній рослині. Цей варіант підходить, якщо вже є хоча б 4 листа. В результаті розсада випробує стрес, буквально через кілька днів припинить тягнутися вгору.

4. Пересадити, злегка заглубив коріння. Для цього необхідно вибрати високу тару, під час пересадки прикопати стебло якомога глибше. Коренева система почне інтенсивніше розвиватися, що позитивно відіб’ється на стані в цілому.

5. Підрізати листя на третину. На кожному кущику досить зрізати третину одного або двох листочків, щоб зупинити інтенсивне зростання.

6. Підрізати кореневу систему, не пересаджуючи. Потрібно кілька разів увіткнути гострий ніж в грунт, трохи відступивши від стебла, щоб зрізати корінці. Тоді сходи направлять всі сили на розвиток, перестануть тягнутися вгору.

7. Зрізати верхівки. Якщо є 4 справжніх листа, то верхівку можна видалити. Після таких маніпуляцій посадки на пару тижнів затримаються в рості, а потім стебло стане товщі, з’являться бічні відгалуження. Зазвичай кущики виростають потужними.

8. Досвечивать або переставити в місце, де більше яскравого світла. Рослинам може банально не вистачати сонця, тому вони ростуть вгору.

9. Виключити всі підгодівлі, особливо азотні. Поки посадки не стануть міцними на вигляд, небажано використовувати будь-які добрива.

10. Усунути загущенность. Тіснота призводить до появи хвороб і витягування розсади. Краще розсадити кущики до того, як вони витягнуться.

Якщо проблему вирішити не вдалося перерахованими способами, то виправити становище можна під час висадки, однак це призведе до тривалої адаптації. Розсаду висаджують під нахилом, прикопуючи стебло землею, або заглиблюють так, що залишаються одні верхівки. Ці способи підходять тільки для деяких культур – томатів, огірків, кабачків.

Фото: Pixabay

Previous post Вирощування томатів: яких помилок допускати не можна, щоб не погубити урожай
Next post Вирощування розсади білокачанної капусти: хитрощі городника