Вирощування томатів: яких помилок допускати не можна, щоб не погубити урожай

Люди, які мають город або дачу, обов’язково відводять хоча б одну грядку під томати. Ця овочева культура досить вибаглива, часто страждає від фітофторозу, не любить перезволоження, брак світла.

Якщо допускати під час вирощування розсади томатів помилки, то урожай отримати не вдасться.

Яких помилок при вирощуванні помідорів допускати не можна:

1. Садити непротравлені насіння і використовувати грунт з городу.

Якщо вирощувати розсаду з покупного матеріалу, то знезаражувати його, як правило, не потрібно. Власноруч зібрані насіння обов’язково протруюють перед замочуванням, інакше грибкові хвороби погублять рослини. Грунт при цьому бажано використовувати спеціальний, але якщо земля в городі досить поживна, то можна взяти і її, але обов’язково прожарити в духовці або прогріти на водяній бані.

2. Тривалий час замочувати посадковий матеріал.

Тримати у воді насіння томатів можна всього кілька годин, але не добу або кілька днів. Якщо залишити їх надовго в воді, то, проклюнувшись, вони просто задихнуться. В результаті доведеться купувати інші, так як задихнулися не зійдуть.

3. Занадто рано висівати насіння на розсаду.

Ранньою весною для нормального розвитку томатам зазвичай не вистачає світла, тому краще займатися цим в середині весни. Крім того, переросла розсада гірше адаптується. В іншому випадку доведеться досвечивать лампами, пересаджувати у велику тару, так як в маленьких горщиках буде тісно.

Выращивание томатов: каких ошибок допускать нельзя, чтобы не погубить урожай

4. Надмірно зволожувати молоді сходи.

Незміцнілим рослинам потрібно багато вологи, але і перезволоження для них згубно. Поливати розсаду томатів слід, коли верхній шар грунту висихає. Перевірити це можна, опустивши палець в грунт. Якщо поверхня стала розсипчастою, сухою на дотик, то рослини пора поливати.

5. Видаляти листя з дорослих кущів.

Багато городників зрізають практично все листя, залишаючи лише плоди, щоб зелень не чорніла, дивуючись фітофторозом, а плоди швидше визрівали. Рослини відчувають стрес, процес фотосинтезу практично припиняється, овочі починають тріскатися, так як зайва волога не може випаруватися з поверхні листових пластин. Якщо вже хочеться прискорити дозрівання, то можна просто зібрати помідори зеленими, покласти дозрівати в темне прохолодне місце.

6. Нехтувати профілактичними обробками від фітофторозу.

Якщо захворювання вразить кущики, то врятувати урожай буде проблематично. Навіть зібрані раніше терміну зелені плоди можуть почорніти, якщо хвороба почала розвиватися. Запобігти проблемі допоможе обробка препаратами від фітофторозу раз в 2 тижні.

Помідори виростуть соковитими і смачними, потрібно лише дотримуватися правил під час вирощування, не допускати помилок.

Фото: Pixabay

Previous post За якими ознаками можна обчислити жінку-жертву в стосунках
Next post Які причини і наслідки витягування розсади